Atmosferické plazmové systémy

Atmosférické systémy pracují na principu excitace plynu při atmosférickém tlaku vysokým napětím tak, že je zažehnut plazmový výboj. Plynem bývá zpravidla stlačený vzduch, který vytvoří v trysce proud plazmy. Tato plazma má dva účinky, aktivaci povrchů a jemné čištění, které jsou realizovány pomocí reaktivních částic obsažených v proudu plazmy. Navíc volné a hůře vázané částice jsou z povrchu odstraněny proudem stlačeného vzduchu urychlovaným prostřednictvím trysky. Vlastnosti ošetření mohou být ovlivněny různými způsoby nastavení procesních parametrů, jakými jsou např. rychlost pohybu trysky nebo vzdálenost od povrchu.

Tyto systémy mají jednu velkou výhodu –zpravidla mohou být zařazeny do oin-line procesů, tj. nevyžadují přerušení toku výrobků ve výrobním procesu, jako systémy komorové.

Firma Diener dělí své atmosférické systémy na systém popsaný výše a pojmenovaný jako PlasmaBeam a systém pracující na principu tzv. „Glinding Arc“, kde je plazma zapálena elektrickým obloukovým výbojem, ošetřený pás je široký 50-60 mm, ale nejedná se o klasickou plazmu, výboj je vodivý a proto s ním lze ošetřovat pouze dielektrické materiály. Tento systém firma Diener nabízí pod názvem Plasma APC500.

Soubory ke stažení

Fotogalerie

Plasma Beam

PlasmaBeam DUO

PlasmaBeam  PC

Plasma APC 500


Víte že:

Vám můžeme dodat zdroj OFLS i v OEM verzi nebo s jiným typem laserové diody?

Širokospektrální zdroje

Aplikace pro tento měsíc

Aplikace pro tento měsíc

Monitorování kabinetů optických sítí v místech bez přívodu elektrické energie. Možnost detekce vniknutí do kabinetu již ve stádiu pokusu a vandalismu.

Monitorování kabinetů a vstupů

RSSRSS

Novinky

202225. 4.

Pozvánka na výstavu SENSOR+TEST 2022

Dovolte, abychom Vás pozvali k návštěvě našeho stánku v rámci mezinárodní výstavy SENSOR+TEST 2022, která se bude konat 10. až 12. května 2022 v Norimberku.

Archiv novinekLogo MBG systems Logo IDIL  Logo Ocean Optics   Logo PRECITEC  Logo STANDAFianiumlogo Diener Electronic

© 2022, Safibra, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing