Bezkontaktní senzory pro měření vzdálenosti a tloušťky vrstvy

Bezkontaktní senzory pro měření vzdálenosti a tloušťky vrstvy

Společnost Safibra, s.r.o. zastupuje na českém trhu řadu renomovaných výrobců, mimo jiné i firmu Precitec Optronics GmbH ze SRN. Tato firma nabízí unikátní měřící zařízení založené na využití konfokálního chromatického senzoru, který umožňuje velmi přesné bezkontaktní měření vzdálenosti mezi optickou hlavou a měřeným povrchem a také měření tloušťky transparentních materiálů. Zařízení se skládá z optické hlavy, která obsahuje nepohyblivé optické prvky a na měřený povrch fokusuje světlo, které je optickým vláknem přivedeno z vyhodnocovací jednotky, kam se světlo odražené od měřeného povrchu zase vrací a analyzuje.

 Precitec vyrábí celou řadu senzorů s různými měřícími rozsahy, kdy rozlišovací schopnost nejmenšího senzoru činí 3 nm. Podle velikosti reliéfu povrchu a tloušťky vrstvy se vybere sonda. Zkoumaný předmět se nastaví do středu měřícího pole a pak se měří odchylka od tohoto středu. Dle zvolené měřící sondy je rovněž možné měřit tloušťku transparentních materiálů o rozsahu od 2 µm do jednotek cm.

Aplikace:

  • Vysoce přesné měření vzdáleností
  • Měření topografie waferů, solárních článků a jiných mikrostruktur
  • Měření tloušťky skla a fólií
  • Bezkontaktní měření transparentních vrstev

Aplikační listy:

Aplikace bezkontaktních senzorů

Aplikace

Aplikace

Chcete doporučit vhodnou konfiguraci senzoru pro Vaši aplikaci? Zašlete nám svůj dotaz.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


RSSRSS

Novinky

202019. 6.

Jak jsme Alze pomohli k dalšímu patru

Ověření nárůstu deformace a průhybu stropních nosníků při postupném zatěžování železobetonovými bloky o váze 35 000 kg… To je výzva, kterou jsme zvládli za méně než 10 hodin.

Archiv novinekLogo MBG systems Logo IDIL Logo QPS PhotronicLogo KEOPSYS Logo Ocean Optics   Logo PRECITEC Logo Opto Acoustics Logo STANDAFianiumlogo Diener Electronic

© 2020, Safibra, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing