Bezkontaktní senzory pro měření vzdálenosti a tloušťky vrstvy

Bezkontaktní senzory pro měření vzdálenosti a tloušťky vrstvy

Společnost Safibra, s.r.o. zastupuje na českém trhu řadu renomovaných výrobců, mimo jiné i firmu Precitec Optronics GmbH ze SRN. Tato firma nabízí unikátní měřící zařízení založené na využití konfokálního chromatického senzoru, který umožňuje velmi přesné bezkontaktní měření vzdálenosti mezi optickou hlavou a měřeným povrchem a také měření tloušťky transparentních materiálů. Zařízení se skládá z optické hlavy, která obsahuje nepohyblivé optické prvky a na měřený povrch fokusuje světlo, které je optickým vláknem přivedeno z vyhodnocovací jednotky, kam se světlo odražené od měřeného povrchu zase vrací a analyzuje.

 Precitec vyrábí celou řadu senzorů s různými měřícími rozsahy, kdy rozlišovací schopnost nejmenšího senzoru činí 3 nm. Podle velikosti reliéfu povrchu a tloušťky vrstvy se vybere sonda. Zkoumaný předmět se nastaví do středu měřícího pole a pak se měří odchylka od tohoto středu. Dle zvolené měřící sondy je rovněž možné měřit tloušťku transparentních materiálů o rozsahu od 2 µm do jednotek cm.

Aplikace:

  • Vysoce přesné měření vzdáleností
  • Měření topografie waferů, solárních článků a jiných mikrostruktur
  • Měření tloušťky skla a fólií
  • Bezkontaktní měření transparentních vrstev

Aplikační listy:

Aplikace bezkontaktních senzorů

Aplikace

Aplikace

Chcete doporučit vhodnou konfiguraci senzoru pro Vaši aplikaci? Zašlete nám svůj dotaz.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


RSSRSS

Novinky

2018 9. 2.

Revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření

Dovolujeme si oznámit, že firma LUNA Inc., uvedla na trh zcela revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření teploty a mechanického napětí řady ODiSI 6100

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem