Sestava optovláknové FBG mřížky

Sestava optovláknové FBG mřížky

Cílem výukové sestavy vláknové Braggovské je poskytnout uživatelům přehled a ucelené znalosti z oblasti vláknové optiky, zejména o optických vláknových Braggovských mřížkách FBG. Uživatel má díky tomuto souboru možnost seznámit se s klíčovými vlastnostmi a parametry těchto mřížek, jejich výrobou a použitím ať už v telekomunikačním průmyslu nebo jiných odvětvích.

Výukový soubor uživateli odhaluje různorodé aplikace FBG mřížek v praxi, například použití při vyrovnání zisku zdroje ASE šumu, realizaci přepínací funkce nebo při stabilizaci laserové diody. Nejvhodnější použití sestavy je ovšem pro realizaci optovláknového senzoru pro měření změn mechanického napětí a teploty.

V řadě praktických úloh tak má uživatel možnost se seznámit nejen se základními vlastnostmi a funkcí FBG mřížky ať jako stabilizátoru laserového zdroje nebo jako senzoru, ale může si prohloubit získané znalosti pomocí složitějších a komplexnějších teoretických i praktických úloh. 

VLASTNOSTI SESTAVY:

  • Obsáhlý výukový a cvičební manuál
  • Modulární přístup
  • Bezpečné konektory

URČENO PRO:

  • Technické univerzity
  • Vzdělávací instituce různých stupňů
  • Fyzikální ústavy

Soubory ke stažení

Fotografie výukového souboru

Optovláknové FBG mřížky

Příklad zapojení senzoru mechanického napětí

Chcete vědět více o výukovém souborů? Zašlete nám svůj dotaz.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


RSSRSS

Novinky

2018 9. 2.

Revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření

Dovolujeme si oznámit, že firma LUNA Inc., uvedla na trh zcela revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření teploty a mechanického napětí řady ODiSI 6100

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem