Denzitometry

Denzitometry

Densitometer ColorLite sd350 je spektrální denzitometr vyznačující se řadou prvků, které nejsou k dispozici u dalších denzitometrů na trhu. Díky své přesnosti a vysoké hodnotě optické hustoty (optical density) splňuje nejvyšší nároky automobilového průmyslu a dalších odvětví jako jsou například tiskařský a polygrafický průmysl.

Jako zdroj světla využívá densitometer sd350 vysoce výkonnou a stabilní LED diodu s životností více než 20 let. LED dioda se pro účely spektrofotometrických přístrojů vyznačuje stejnými světelnými vlastnostmi jako xenonové a halogenové žárovky, ale jejich výhoda spočívá v dlouhé životnosti. Odpadají tak dodatečné náklady na nákup nových drahých žárovek a rekalibrace denzitometru v servisu u výrobce.

Vysoký dynamický rozsah optické hustoty (density) je zajištěn 2-kanálovým systémem. V závislosti na hustotě fólie jsou použity dva samostatné měřicí systémy s opakovatelností 0,003 D. Optickou hustotu lze měřit v rozsahu 0D až 6,1D. To znamená, že hodnoty density naměříte D= 0,000 až 6,100 +/- 0,003.

Denzitometrem sd350 lze také měřit kolorimetrické hodnoty CIE L*, a*, b* ; Yxy; X,Y,Z. V případě potřeby je možně densitometer rozšířit o další parameter měření reflectance.

Skenování se zahájí jednoduchým stlačením ramena směrem dolů. Velikost měřené plochy lze měnit na 4 mm a 2 mm.

Naměřené výsledky se zobrazí přímo na displeji přístroje. Pro správu a analýzu naměřených hodnot je k dispozici software ColorDaTra Professional. Hodnoty z densitometru se do počítače přenesou pomocí USB kabelu.

Soubory ke stažení

Chcete vědět více o denzitometrech ? Znát cenu? Zašlete nám svůj dotaz.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


RSSRSS

Novinky

201823.11.

Nový spektrometr MZ5 od Ocean Optics

Dovolujeme si upozornit na nový spektrometr Ocean MZ5-ATR-MIR  firmy Ocean Optics.

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem