Denzitometry

Denzitometry

Densitometer ColorLite sd350 je spektrální denzitometr vyznačující se řadou prvků, které nejsou k dispozici u dalších denzitometrů na trhu. Díky své přesnosti a vysoké hodnotě optické hustoty (optical density) splňuje nejvyšší nároky automobilového průmyslu a dalších odvětví jako jsou například tiskařský a polygrafický průmysl.

Jako zdroj světla využívá densitometer sd350 vysoce výkonnou a stabilní LED diodu s životností více než 20 let. LED dioda se pro účely spektrofotometrických přístrojů vyznačuje stejnými světelnými vlastnostmi jako xenonové a halogenové žárovky, ale jejich výhoda spočívá v dlouhé životnosti. Odpadají tak dodatečné náklady na nákup nových drahých žárovek a rekalibrace denzitometru v servisu u výrobce.

Vysoký dynamický rozsah optické hustoty (density) je zajištěn 2-kanálovým systémem. V závislosti na hustotě fólie jsou použity dva samostatné měřicí systémy s opakovatelností 0,003 D. Optickou hustotu lze měřit v rozsahu 0D až 6,1D. To znamená, že hodnoty density naměříte D= 0,000 až 6,100 +/- 0,003.

Denzitometrem sd350 lze také měřit kolorimetrické hodnoty CIE L*, a*, b* ; Yxy; X,Y,Z. V případě potřeby je možně densitometer rozšířit o další parameter měření reflectance.

Skenování se zahájí jednoduchým stlačením ramena směrem dolů. Velikost měřené plochy lze měnit na 4 mm a 2 mm.

Naměřené výsledky se zobrazí přímo na displeji přístroje. Pro správu a analýzu naměřených hodnot je k dispozici software ColorDaTra Professional. Hodnoty z densitometru se do počítače přenesou pomocí USB kabelu.

Soubory ke stažení

Chcete vědět více o denzitometrech ? Znát cenu? Zašlete nám svůj dotaz.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


RSSRSS

Novinky

2018 9. 2.

Revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření

Dovolujeme si oznámit, že firma LUNA Inc., uvedla na trh zcela revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření teploty a mechanického napětí řady ODiSI 6100

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem