ODiSI – distribuovaný senzor měření teploty a mechanického napětí

Distribuované optické senzory s vysokou rozlišovací schopnostíOptical Distributed Sensor Interrogator (ODiSI) je nástroj pro distribuované měření teplotymechanického napětí s prostorovým rozlišením 5 mm. Na bázi swept-wavelength interferometry, ODiSI získá během jediného měření několik tisíc hodnot, přičemž vlastním senzorem je jediné optické vlákno. Senzory jsou vhodné jak  pro lepení na povrch měřeného objektu tak pro zabudování do kompozitních materiálů, zalepení do drážek připravených v různých dalších typech materiálů apod., takže Vám tato technologie pomůže získat relevantní informace i v aplikacích, které dosud nebyly možné. Velkou výhodou jsou malé rozměry, malá hmotnost, odolnost proti vodě i chemikáliím, absolutní elektromagnetická imunita, dlouhá životnost, téměř bezúdržbový provoz atd.

 Hlavními aplikacemi je měření zatížení a testovaní mechanické únavy převážně ve strojírenství, energetice a leteckém průmyslu, dále ve vývoji a aplikacích kompozitních materiálů, v oblasti senzorů zabudovaných do struktury materiálů, SHM a validaci modelů a simulací.

Základními stavebními prvky systému jsou měřící jednotka, transportní – pasivní optická vlákna ( do 50 m ) pro přenos informace a vlastní SWI senzory ( do 10 m / 50 m )

Kromě jednokanálové verze ODiSI B je nově k dispozici vícekanálová verze ODiSI 6100 v provedení se 4 nebo 8 kanály a zcela novým vyhodnocovacím softwarem.

Stáhněte si o systému ODiSI B více informací:

Chcete doporučit vhodnou konfiguraci senzoru pro Vaši aplikaci? Zašlete nám svůj dotaz.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


RSSRSS

Novinky

202225. 4.

Pozvánka na výstavu SENSOR+TEST 2022

Dovolte, abychom Vás pozvali k návštěvě našeho stánku v rámci mezinárodní výstavy SENSOR+TEST 2022, která se bude konat 10. až 12. května 2022 v Norimberku.

Archiv novinekLogo MBG systems Logo IDIL  Logo Ocean Optics   Logo PRECITEC  Logo STANDAFianiumlogo Diener Electronic

© 2022, Safibra, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing