Měření barvy

Spektrofotometry Colorlite

Spektrofotometry od německého výrobce ColorLite jsou určeny pro přesné měření barvy. Nejčastěji prodávané jsou příruční přístroje s displejem - sph870 sph900, které se skládají z vlastního spektrofotometru a měřící hlavy, které jsou vzájemně propojeny optickým vláknem. To dává velkou flexibilitu při měření hůře dostupných povrchů. Měřící hlava se přikládá na zkoumaný objekt a jednoduchým stiskem tlačítka se zahájí skenování povrchu. Výsledek se okamžitě zobrazí na displeji spektrofotometru buď ve formě naměřených parametrů nebo ve formě sdělení vyhovuje / nevyhovuje zadaným parametrům a tolerancím.

Spektrofotometry měří barvu osvětlením vzorku bílým světlema analýzou difúzně odraženého světla. Výhodou spektrofotometrů ColorLite je fakt, že můžete pomocí jednoho přístroje a vhodného příslušenství provádět měření na různých druzích materiálů, jako jsou tekuté a sypké materiály, granule, prášky apod. popř. měření na různě zakřivených površích Naměřené výsledky se ukládají do paměti přístroje, ve které jsou zároveň uloženy hodnoty naměřené na etalonu, takže přístroj okamžitě vyhodnotí, zda měřený vzorek vyhovuje nebo nevyhovuje. Zároveň lze data libovolně přenášet a analyzovat pomocí softwaru ColorDaTra ve Vašem PC.

Kromě příručních spektrofotometrů nabízí firma ColorLite také on-line průmyslová řešení, která měří barvu v průběhu výrobních procesů  sph9i , dále nový příruční přístroj      sph xs1 s integrovanou čtečkou bar kódů a QR kódů nebo stolní spektrofotometr ColorCube.V neposlední řadě je v nabídce také spektrální densitometr sd 350

 

 RSSRSS

Novinky

202225. 4.

Pozvánka na výstavu SENSOR+TEST 2022

Dovolte, abychom Vás pozvali k návštěvě našeho stánku v rámci mezinárodní výstavy SENSOR+TEST 2022, která se bude konat 10. až 12. května 2022 v Norimberku.

Archiv novinek