Ramanovské zesilovače

Ramanovské zesilovače

Ramanovský typ zesilovače se používá pro distribuované zesílení optického signálutestování komponent. Prakticky se jedná pouze o laserový zdroj záření připojený k optické trase. K zesílení optického signálu se využívá Ramanovského rozptylu na částicích materiálu vlnovodu. Při tomto rozptylu dochází kromě jiného také k přesunu energie z nižších vlnových délek (vlnová délka záření Ramanovské pumpy) na vyšší (vlnové délky přenášeného signálu) a tak k zesílení signálu.

Zesilování optického signálu tedy nastává přímo ve vlastním vlákně přenosové trasy. Není zde nutnost žádného speciálního vlákna, lze použít libovolné telekomunikační vlákno. U tohoto typu zesilovače se nedosahuje takových hodnot zesílení jako u EDFA. Úroveň signálu lze zvýšit cca o 15 až 20 dB.

Ramanovský zesilovač se většinou umisťuje na konec přenosového optického vlákna, záření z laserové pumpy se šíří proti zesilovanému signálu. Lze jej využít k zesilování libovolné vlnové délkystačí jen vhodně zvolit vlnovou délku laserového zdroje (např. 1450 nm pro pásmo 1550 nm).

V našem produktovém portfoliu naleznete:

  • Benchtop laser
  • OEM modul laseru

Soubory ke stažení - anglicky

Fotografie zesilovačů

OEM modul ramanovského zesilovače

Chcete doporučit vhodný zesilovač? Znát cenu? Zašlete nám svůj dotaz.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


RSSRSS

Novinky

2018 9. 2.

Revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření

Dovolujeme si oznámit, že firma LUNA Inc., uvedla na trh zcela revoluční vícekanálový přístroj pro distribuované měření teploty a mechanického napětí řady ODiSI 6100

Archiv novinek

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem